| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
2. Niebezpieczna zabawa
Autor Wiadomość
avonek 
Mistrzyni

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-04-15, 13:43   2. Niebezpieczna zabawa

Trzeba przyznać, dużo dzieje się w sadze. Kilka rzeczy było prostych do przewidzenia - sytuacja Jenny. Coś mi się wydaje, że ten jej Krzysio ucieknie jak się dowie, na szczęście ma jeszcze jednego, chyba lepszego, w otoczeniu.

Ciekawe czy zakończenie będzie tak ostateczne jak sie wydaje z ostatnich zdań czy jednak będzie ciąg dalszy? No i jaki zarówno w pierwszym jak i w drugim wariancie? Na szczęście jeszcze tylko dwa dni i zobaczymy co będzie dalej :)

Podziel się na:     
Kawasumi 
Mistrzyni
;)

Wysłany: 2015-04-17, 18:26   

jaka na Jenny naiwna i głupia, Kristoffer na pewno ucieknie, kiedy się dowie. Może drugi adorator weźmie to na siebie? Na pewno nie stało się to, o czym każdy myśli. Za szybko Thea by się od niego uwolniła i byłoby za nudno. Dalej żadne tajemnice się nie wyjaśniły i to jest fajne, bo trzyma w napięciu. Saga wydaje się dobra, szybko się ją czyta i co ważne dużo tam się dzieje. Czyli nie można się nudzić :-) .

Podziel się na:     
mdusia123 
Cicha

Wysłany: 2015-04-18, 19:00   

Przy wątku o poprzedniej części pisałyście, że Thea znalazła w szafie ciotki jakieś "frywolne ciuszki". Ja czytam już wprawdzie trzecią część, ale w drugiej rzeczywiście było coś o tym, że były tam bardzo eleganckie i drogie rzeczy, na które chyba Kaja nie mogłaby sobie pozwolić (bo chyba dlatego Thea była taka zdziwiona swoim znaleziskiem) i ja sobie pomyślałam, że może Kaja jest czyjąś utrzymanką, ale wszyscy trzymają to w sekrecie, aby nie było wstydu.
Na początku w ogóle myślałam, że tam były jakieś męskie ubrania i nawet się ucieszyłam, że to jednak nie to, bo gdybym miała racje to by znaczyło, że książka jest przewidywalna, a tak to coś mnie zaskoczyło.
Co do Jenny: rzeczywiście taka z niej naiwna i trochę głupia gąska, ale odzwierciedla punkt myślenia niektórych kobiet nawet w tych czasach. Wiele dziewczyn też uważa, że jest w stanie zmienić faceta i "po ślubie będzie inaczej", więc to nie jest nawet takie naciągane. Tylko dziewczyny trochę szkoda, bo raczej nie zazna ona wiele szczęścia w życiu małżeńskim, a naprawdę jej się to należy.
Thea i Joakim są całkiem ładną parą i ciekawe jak im się życie ułoży, ale ja im kibicuję.
Co do tego, że Kaja mogłaby być matką Kai powiem tak: BYŁOBY EKSTRA!!! Naprawdę uwielbiam ciotkę głównej bohaterki i widać, że między nimi jest naprawdę silna więź. Poza tym zastanawiające jest to, że w czasach, gdy w domach niezwykle rzadko było tylko jedno dziecko, Thea nie miała rodzeństwa. Może Kaja zaszła w ciążę ze swoim szwagrem, ale był to pozamałżeński związek i Kaja oddała dziecko siostrze, która z jakichś przyczyn nie mogła zajść w ciążę. Wbrew pozorom nie byłoby to takie trudne. Wystarczyłoby wysłać gdzieś obie panie (zanim byłoby cokolwiek widać oczywiście), bo niby żona w pierwszym miesiącu bardzo wyczekiwanej ciąży i musi się oszczędzać, a siostra jej towarzyszy, poczekać do porodu, a potem Svanhild (jak to się pisze???) wraca z dzieckiem do męża, a Kaja wyjeżdża do innego miasta. Na tyle daleko, aby nie widywać córki codziennie, ale na tyle blisko, aby mieć z nią kontakt.

Podziel się na:     
avonek 
Mistrzyni

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-04-19, 13:27   

Też się nad tym zastanawiałam, że rodzice Thei mają tylko ją, zresztą chyba w którymś tomie było to specjalnie podkreślone. Cieżko jest teraz komentować ten tom, po przeczytaniu kolejnego, ale nadal podtrzymuję swoje zdanie, że Kaja musi mieć jeszcze jakiś "zawód" na boku. Chociaż podobnie jak mdusia123, mam nadzieję, że saga mnie zaskoczy i nie będzie to tak łatwe do przewidzenia :)

Na pewno jest to historia, która wkręca i którą chce dalej poznawać, nawet jeśli mało w niej elementów zaskakujących :)

Podziel się na:     
elninka 
Mistrzyni

Wysłany: 2018-03-16, 11:45   

Dla mnie Thea udaje silną dziewczynę, a w rzeczywistości jej odwaga podszyta jest obawą, że ktoś zobaczy w niej tchórza. Jak na jedynaczkę ma dosyć luźne kontakty z rodzicami. Ojciec jest wycofany a matka władcza. Jakby nie mieli rodzicielskich uczuć. Z jednej strony Thea pyskuje rodzicom, ale z drugiej poddaje się ich decyzjom bez większej samoobrony.
Miłość Thei i Joakima - bez rewelacji. Trochę na siłę.
Co do Tobine - strasznie mnie ona wkurza! Jest zarozumiała i w ogóle nie zwraca uwagi na innych. Ciekawe jak będzie dalej z jej "miłością".
Jenny wydawała mi się rozsądna dziewczyną, ale te beznadziejne uczucie do Kristoffera zupełnie ją odmóżdżyło. Od kiedy to facetom zależy na dowodach miłości? Szkoda mi jej, bo zupełnie zgłupiała na widok chłopa.
Akcja z Reidarem - szkoda, ze tak późno, ale też mi się wydaje, że to jeszcze nie koniec. Facet przeżyje i będzie jeszcze bardziej je szantażował.
Lubię Kaję i z chęcią poznam jej przyczynę staropanieństwa. Jest bardzo tajemnicza i odważna.

Podziel się na:     
Odpowiedz do tematu